O nás

Příběhem, jako je ten náš, se nemůže pochlubit žádný jiný hypoteční makléř. Byli jsme na trhu od začátku a na špici zůstáváme.

Příběh Hyposervisu

V roce 1998 byla založena společnost, jež si dala za cíl poskytovat klientům účinnou pomoc při získávání hypoték.

Spojením podrobné znalosti HYPOték a chuti poskytnout kvalitní SERVIS tak vznikla první společnost zabývající se hypotečním poradenstvím – HYPOSERVIS. Tuto společnost jsem založil jako reakci na vlastní zkušenost s vyřízením hypotéky, kterou jsem získal v roce 1995, kdy jsem byl jedním z prvních lidí, kteří o hypotéku v České republice požádali. Tehdy mi její vyřízení trvalo 8 měsíců, nyní jsme ji pro naše klienty schopni vyřídit i za 8 dní.

Hyposervis je dnes nejstarší specializovaná hypoteční poradenská společnost na českém trhu. Nejsme zprostředkovatelská síť čítající stovky agentů, ale úzký, vysoce profesionální tým zkušených hypotečních makléřů, z nichž všichni připravují hypotéky klientům Hyposervisu nejméně 10 až 15 let. Jsme certifikováni u všech hlavních hypotečních bank a stavebních spořitelen na českém trhu. V uplynulých letech zajistil Hyposervis hypotéky za více než 21 miliard Kč pro více než 9 tisíc klientů.

I po 20 letech působení na trhu si Hyposervis zachovává pozici jednoho z nejvíce respektovaných hypotečních makléřů v České republice, a to jak z pohledu odborné veřejnosti, tak i bank. Díky dlouhodobě kvalitnímu portfoliu klientů s téměř nulovou delikvencí a již tradičně kvalitnímu zpracování úvěrových případů patří Hyposervis dlouhodobě mezi TOP 10 nejkvalitnějších partnerů hlavních hypotečních bank. Věříme, že stejný pohled na nás mají i naši klienti.

Žádný strom ale neroste do nebe a ani nám se nedařilo vždy skvěle. Na počátku roku 2010 jsme si sáhli na pomyslné dno a řada škarohlídů by na naše přežití moc nesázela. Ale nestalo se, mám řadu kolegů, kteří se s problémy dokázali poprat a pomohli mi začít de facto znovu, téměř od nuly a po několika málo měsících jsme stáli opět pevně na nohou.

Tato zkušenost nám ale pomohla zásadně změnit naši práci, zrušit zaběhnuté stereotypy a uplatnit co, čím jsme se lišili od našich konkurentů - zejména od prodejních sítí finančních poradců. Umožnila lépe uplatnit zkušenost, kterou měli moji kolegové ze stovek zpracovaných hypoték a prosadit se odborností nad prodejci, kteří „jen prodávají“ nejlevnější hypotéky v momentálních akcích. Velmi často tak tam, kde většina „finančních poradců“ se svými znalostmi a možnostmi končí, my začínáme.

Díky tomu se významně změnila i skladba našich klientů. Dnes poskytujeme servis zejména lidem, kteří očekávají nejen minimální úrokovou sazbu, ale i kvalitní službu, očekávají, že nebudou muset v úředních hodinách obíhat banky a úřady a zejména očekávají, že jejich hypotéka bude odpovídat jejich záměru – že jim bude ušita na míru. A tato klientela je na nás celkově náročnější a ani my nechceme svůj vztah skončit pouze uzavřením úvěrové smlouvy. Proto jsme na maximální odbornosti našich lidí postavili v posledních letech i další nové části naší práce a tým jsme posílili o specialisty v dalších oblastech, kterým se úspěšně věnujeme.

Nejvýznamnějším a velmi specifickým projektem, kterému se v posledních deseti letech věnujeme, je vývoj internetové aplikace „CenováMapa.org“. Ve spolupráci s poradenskou firmou Deloitte jsme vytvořili a uvedli do života ojedinělou aplikaci, která detailně a přehledně mapuje vývoj skutečných prodejních cen na českém realitním trhu i všechny developerské projekty. Tento nástroj slouží bankám, které podle nčj provádí on-line oceňování hypoték, developerům, kteří podle našich dat připravují nové projekty, tak i široké i odborné veřejnosti, protože detailně a přehledně zpracovává nejrozsáhlejší databázi informací o skutečných prodejních cenách, za které se aktuálně prodávají byty a rodinné domy.

Tato silná základna informací nám umožňuje našim klientům nabízet další služby, např. efektivně nabízet a vyhodnocovat vhodné nemovitosti jako investice a pro takovéto investiční byty zajišťovat hypotéky i po zavedení přísnějších regulací.

Základním přáním našich klientů ale zůstává pořízení bytu nebo domu pro své bydlení. A Hyposervis poskytuje komplexní spektrum služeb v oblasti zajištění nových hypoték pro koupi bytů nebo domů, výstavbu domů, rekonstrukce nebo refinancování starších hypoték a naší vizí je i roce 2020 stále to samé, jako před 21 lety. Tedy zjednodušovat, zpřístupňovat a zpříjemňovat cestu našich klientů k hypotéce.

Milan Roček

předseda představenstva